به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۶۰۷
تاريخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مسئول گروه سیاست گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت بیان داشت:
سه سال مردم را با مسکن اجتماعی سر کار گذاشتند/ تا کی دروغ؟
وقتی تیم مدیریتی ضعیف را برای حل یک مشکل انتخاب می کنید، مشکلات برطرف نخواهد شد. فقط در بخش مسکن دچار مشکل رکود نشده اند؛ اگر به تمام به زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی نگاه کنید، متوجه می شوید که اصلا وضعیت مناسبی ندارند؛ وضعیت بنادر و راه های هوایی هم چنین وضعیتی دارند.
خرداد پرس/ مهندس فرهاد بیضایی گفت: وقتی تیم مدیریتی ضعیف را برای حل یک مشکل انتخاب می کنید، مشکلات برطرف نخواهد شد. فقط در بخش مسکن دچار مشکل رکود نشده اند؛ اگر به تمام به زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی نگاه کنید، متوجه می شوید که اصلا وضعیت مناسبی ندارند؛ وضعیت بنادر و راه های هوایی هم چنین وضعیتی دارند.

وی با یادآوری جمله وزیر راه که مسکن مهر را مزخرف خوانده بود، اظهار داشت: وزیر اعلام کرده بود که دنبال طرح های دیگری هستند؛ این طرح ها بعد از سه سال به کجا رسیدند؟ چرا این طرح ها عنوان نمی شوند؟ دولت چه سیاستی را دنبال می کند؟ وزیر و زیرمجموعه وزارت راه چند جلسه با مشاوران املاک و کارشناس داشته است؟

مسئول گروه سیاست گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت با طرح این سوال از وزیر راه و شهرسازی که چند بازدید از بافت های فرسوده داشته است، ابراز داشت: این همه گفته شد، مسئله اسکان غیر رسمی در اولویت قرار دارد و می خواهیم در این حوزه کار  انقلابی انجام دهیم ولی هیچ چیزی نمی بینیم. چند بازدید از بافت های فرسوده صورت گرفته است؟

وی تصریح کرد: مسئله بافت های فرسوده اساساً برای مدیریتی که در حال حاضر در راس کار هستند، جذابیتی ندارد زیرا اسکان غیر رسمی سفر خارج از کشور ندارد و منابع مالی مناسبی ندارد. در این طرح فقط باید کار عملی انجام شود و فرد باید وسط میدان باشد در حالی که شخصیتی که در راس وزارت راه و شهرسازی است، متناسب با این حجم از فعالیت ها نیست و اساسا درد مردم، انبوه ساز و مشاورین املاک را نمی داند.

بیضایی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس نیز دسترسی مناسبی به وزیر ندارند، گفت: همه می دانند در حوزه مسکن باید چه اتفاقاتی بیافتد ولی کسی نیست که طرح ها را اجرا کند. طرح جامع مسکن نوشته شد ولی سوال این است که سرنوشت این طرح به کجا رسید؟ قرار نبود نظرات کارشناسان گرفته شود و اعمال شود؟ در این طرح عنوان شده است که 60 الی 70 درصد از قیمت تمام شده مسکن که باعث می شود مسکن متناسب با توان خانوار نباشد، مربوط به زمین است ولی وزارت راه و شهرسازی در این خصوص هیچ سیاستی ندارد.

وی با بیان اینکه مردم با طرح مسکن اجتماعی سه سال سر کار بوده اند، گفت: مسکن اجتماعی در حال حاضر چه وضعیتی دارد؟ چه کسی پاسخ گو است؟ اعلام می کنند تا الان بیش از یک میلیون طرح مسکن مهر را افتتاح کردیم و تحویل داده ایم! تا کی باید دروغ بگویید؟ یک فایل اکسل در سایت قرار بدهید و بگویید این مسکن مهرهایی که تا الان انجام شده است، در کجا قرار دارند تا مردم ببینند که آیا این اتفاق افتاده است یا خیر. هر روز با کارگاه های تعطیل شده پیمان کاران مسکن مهر مواجه می شویم ولی ادعا می کنید، مسکن مهر را تمام می کنیم.

Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: