به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۶۲۳
تاريخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حال و روز شمع و گل و پروانه‌ای گمرک/ واردات 246 تن شمع!
یکی از اقلام وارداتی در 9 ماهه سال جاری، انواع مختلف شمع بوده که طبق آمارگمرک حجم بیش از 246 تنی از واردات به ارزش ریالی 16 میلیارد و 855 میلیون و 130 هزار و 400 ریال را به خود اختصاص داده است.
به گزارش خردادپرس به نقل از یزدرسا، بررسی آمارهای گمرک در کشور حاکی از ادامه روند واردات کالاهای عجیب و غیرضروری از کشورهای مختلف و بعضا کم‌نام و نشان است.

درصد قابل توجهی از مجموع کالاهای وارداتی به کشور را کالاهای مصرفی و غیرضروری تشکیل می‌دهد که متاسفانه سبب خروج حجم قابل توجهی ارز از کشور می‌شود.

یکی از اقلام وارداتی در 9 ماهه سال جاری، انواع مختلف شمع بوده که  طبق آمارگمرک حجم بیش از 246 تنی از واردات به ارزش ریالی 16 میلیارد و 855 میلیون و 130 هزار و 400 ریال را به خود اختصاص داده است.

خروج 539 هزار و 227 دلار ارز از کشور، نتیجه این حجم از واردات در این مدت بوده است.

کشورهای صادرکننده این کالا به ایران، چین، آلمان، امارات، انگلستان، دانمارک و هلند هستند که در این میان چین با صدور 191 تنی بیشترین سهم را در این واردات به کشور داشته است.

واردات شمع به کشور تنها یک از هزاران کالای غیرضروری به کشور است، کالاهایی چون سنجاق قفلی، دستکش، جوراب، عینک آفتابی، سیفون و... نمونه‌های دیگری از اقلام وارداتی به کشور است که در نتیجه عملکرد مسئولین، ایران را به محلی برای سودآوری عده‌ای خاص تبدیل کرده است.
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: