به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۷۱۲
تاريخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
احتمال میانجیگری چین در روابط ایران و عربستان
از طرف ایران هم تمایل برای برقراری و بهبود روابط عربستان سعودی وجود دارد. عربستان و ایران هردو دوستان صمیمی چین هستند و علاوه بر این بهبود روابط تهران ریاض به حل مسائل منطقه هم کمک می کند.

سفیر چین در ایران گفت:تهران و ریاض دوستان صمیمی چین بوده و بهبود روابط آنها به حل مسائل منطقه هم کمک خواهد کرد.

پانگ سن تصریح کرد:در زمان تحریم با آنکه با چالش های بسیاری روبرو بودیم ولی با همکاری نزدیک نهادهای دوطرف ما این چالش ها را برطرف کردیم و از طریق فاینانس برای تعامل و توسعه روابط تهران و پکن بخصوص روابط اقتصادی و تجاری دوکشور از ایران حمایت کردیم.

وی ادامه داد: در دوران پسابرجام هم همچنان از طریق فاینانس و تعاملات بانکی به همکاری های اقتصادی و تجاری خود با تهران ادامه خواهیم داد و آنرا تقویت خواهیم کرد.

سفیر چین در رابطه با رفت و آمدهای مقامات چینی با مسئولان هسته ای ایران گفت: در حال حاضر هیئتی از کارشناسان هسته ای ایران به چین سفر می کنند و چند روز دیگر هم هیئت عالی رتبه هسته ای چین به ایران خواهند آمد .

پانگ سن افزود: تهران و پکن در زمینه هسته ای در ارتباط نزدیک هستند و دوطرف به خصوص در مورد راکتور اراک همکاری خوبی دارند.

این دیپلمات چین در مورد اظهارات وزارت خارجه چین درزمینه بهبود روابط تهران و ریاض و اینکه آیا چین برنامه ای در این زمینه دارد؟ خاطرنشان کرد: اینطور بنظر می رسد که از طرف ایران هم تمایل برای برقراری و بهبود روابط عربستان سعودی وجود دارد. عربستان و ایران هردو دوستان صمیمی چین هستند و علاوه بر این بهبود روابط تهران ریاض به حل مسائل منطقه هم کمک می کند.

Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: