به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۷۲۷
تاريخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حجت الاسلام شریف زاده:
اصلاح‌طلبان بر بی‌معنا بودن واژه «جریان انحرافی» تصریح کردند
به نظر من سخن گفتن از باز بودن پرونده کسی که پس از 225 روز زندان که بخش عمده آن را در سلول انفرادی مراکز امنیتی تحت بازجویی های جدی گذرانده و بدون اثبات کمترین اتهامی بدون وثیقه آزاد شده است تأثیری بر روی احراز صلاحیتش نخواهد داشت.
خردادپرس/ حجت الاسلام شریف زاده در گفتگو با روزنامه قانون سخنانی در تایید کاندیداتوری آقای بقایی داشته است که در زیر می خوانید:


*به نظر شما آقاي احمدي‌نژاد مي‌تواند راي خود را به سبد راي آقاي بقايي انتقال دهد؟

آقای بقایی، فردی مردمی و توانا با همان دیدگاهها و روحیات دکتر احمدی نژاد است، پس بدون تردید، مردمی را که به بازگشت دکتر احمدی نژاد امید داشتند به خود جذب خواهد کرد. توانایی و شجاعت او در بیان حقایق، جاذبه قابل توجهی را برای او به وجود آورده است که مردم را مشتاق شنیدن از او خواهد ساخت. نیازی نیست که آقای احمدی نژاد اقدامی بکند؛ زیرا بسیاری از نزدیکان او، با آقای بقایی آشنا و به وفاداری او به آرمانهای احمدی نژاد اعتقاد دارند اگرچه مانعی از حمایت احمدی نژاد از بقایی وجود ندارد. وقتی شخصیتی همچون مهندس مشایی تمام قد به حمایت از بقایی برپاخاسته دیگر تردیدی در همفکری و هم مرامی جناب بقایی با دکتر احمدی نژاد باقی نمی ماند.

*برخي شخصيت‌هاي نزديك به آقاي احمدي‌نژاد آن علاقه‌اي كه به ايشان داشتند را به آقاي بقايي ندارند، اين موضوع سبب نمي‌شود كه راي جريان شما ريزش پيدا كند؟

نخست اینکه حمایت از آقای بقایی با شتاب رو به افزایش است و علاقه مندان به احمدی نژاد به موجب انطباق اندیشه و منش آقای بقایی بر فکر و عمل احمدی نژاد و علاقه احمدی نژاد به بقایی، حمایتی گسترده از او خواهند کرد. اگر علاقه شخصی برخی به آقای بقایی کمتر از مردم هم باشد، به موجب علاقه مکتبی و مرامی، حامی آقای بقایی خواهند بود.

*برخي با اين استناد به موضوع جريان انحرافي در تلاش هستند تا بقايي را نيز زير سوال ببرند، به نظر شما اين ادعا كاربردي در اين بازه زماني دارد؟

آن کسی که با افتخار می گفت من نام جریان انحرافی را ساختم و منتشر کردم، مُرد و کسانی که از روی خامی و بلاهت، فریب خوردند و بلندگوی این یاوه ها شدند نیز چند سال است که منزوی گشتند، برخی از آقایان اصلاح طلب هم مثل آقایان زیباکلام و بیگدلی هم تصریح بر بی معنا بودن این واژه و برائت اصلاح طلبان از آن کردند، پس دیگر کسی نخواهند ماند که آن ظلم بزرگ را تکرار کند مگر آنکه احمق باشد.

*بيشترين ضربه را از حضور افراد نزديك به آقاي احمدي‌نژاد كدام جريان مي‌خورد؟

به نظر من با آمدن آقای بقایی، احتمال انتخاب جناب روحانی به شدت کاهش پیدا می کند. علاقه به احمدی نژاد به اندازه ای وسیع و فراگیر است که چیزی جز اقبال مردم به نامزدِ احمدی نژادی را در پی نخواهد داشت. اعتماد مردم به آقای روحانی به شدت مخدوش شده است و تنها فرصت او برای انتخاب شدن، نبودن احمدی نژاد در عرصه انتخابات بود. دیگر گروه ها که با هر عنوان و نامی، کمترین احتمال برای رأی آوردن را هم نداشته و ندارند، برای همین قابل ذکر نیستند. این فقط جناب روحانی بود که نه به خاطر مقبولیت مردمی، بلکه به خاطر رأی منفی مردم به دیگر جناح ها و معامله جناحی یک جناح با او بر سر بقای خویش، احتمال آوردن رأی دارد که با ورود جناب بقایی و اقبال گسترده مردمی از او، این احتمال با کاهش جدی مواجه می شود.

*آيا مانند زمان اقاي مشايي، شما سمتي در ستاد انتخاباتي آقاي احمدي نژاد يا بقايي خواهيد داشت؟

هر نوع کمکی که از دستم برآید به جناب آقای بقایی که او را یک احمدی نژادی واقعی می دانم، خواهم کرد.

*تفكر بقايي يا فردي ديگر كه از جريان اقاي احمدي نژاد بخواهد وارد انتخابات شود، بيشتر به كدام جريان يا جناح سنتي اصلاح طلب و  اصولگرا نزديك است؟

جناب بقایی هم همچون احمدی نژاد به جمع درستی از اصولگرایی و اصلاح طلبی در وجود خویش رسیده است که او را از اصولگرایان و اصلاح طلبان موجود در جامعه ممتاز می سازد. بقایی همچون احمدی نژاد، اصولگرایی است که ضمن اعتماد به داشته های خویش، متوقف و راکد نمی ماند و پیوسته به اصلاح پرداخته و جلو می رود. احمدی نژاد، اصلاح طلبی است که ضمن حرکت بالنده و عبور از دیوارها و اصلاح کاستی ها، هرگز بر روی اصول خویش، پا نگذاشته و به آرمان های خویش، وفادار می ماند و این از نگاه من، اصولگرایی و اصلاح طلبی واقعی است. اصولگرایی که به گمان پایبندی به اصول از هر تحولی بگریزد و در حصار خویش، زندانی شود، از اصلاح خویش و باورها و یافته هایش محروم خواهد ماند و روزی بر روی اصول خویش پاخواهد گذارد. همچنین اصلاح طلبی که به بهانه نو شدن و اصلاح کاستی ها از داشته های خویش عبور کند، به بی هویتی مبتلا خواهد شد؛ هم از این رو است که احمدی نژاد را اصولگرا و اصلاح طلب مصطلح نمی دانم.

*حدود راي مختص به كانديداي آقاي احمدي نژاد را چند هزار يا ميليون تخمين مي‌زنيد؟

اگر رأی احمدی نژاد را نزدیک به سی میلیون بدانیم، رأی جناب بقایی را هم نزدیک به سی میلیون تخمین می زنم.

*اينكه سخنگوي محترم قوه قضاييه به پرونده باز آقاي بقايي اشاره كردند، سبب مي شود تا از اين موضوع در احراز صلاحيت تاثيرگذار باشد؟

به نظر من سخن گفتن از باز بودن پرونده کسی که پس از 225 روز زندان که بخش عمده آن را در سلول انفرادی مراکز امنیتی تحت بازجویی های جدی گذرانده و بدون اثبات کمترین اتهامی بدون وثیقه آزاد شده است و اشرفی اصفهانی، رئیس هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوریِ آقای روحانی به خاطر اتهام ناروایی که به او زده، از او پوزش طلبیده، تأثیری بر روی احراز صلاحیتش نخواهد داشت.
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: