به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۷۵۱
تاريخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
درباره نقش ویژه این روزهای جهانگیری؛
«من» با اطمینان حرف می زنم!/ کانال نزدیک، کنترل از راه دور!
نقش او جدی است، از خنده های او می توان این را فهمید! خنده هایی که وقتی اسم افرادی به جای «نقش او» از جمله سید محمد خاتمی یا موسوی خوئینی ها یا عبدالله نوری برده می شود، بر لبانش جاری می شود، خنده هایی به معنی اینکه فعلاً جایگزینی برای نقش او دیده نمی شود!
خردادپرس/ وقایع این روزهای پهنه سیاست همچون یک سریال دنباله دار شده است، از همین رو بد نیست درباره اوضاع و احوال انتخاباتی سال آینده، نگاهی به «آنچه گذشت...» این سریال داشت تا «در قسمت های بعدی می بینید...» را بهتر دنبال کنیم.

این موضوعات مهم را اگر دارای به هم پیوستگی بدانیم، رگه هایی از طلا در میان انبوهی از سنگ را می توان کشف کرد.

«من مطمئن هستم. شما من را می‌شناسید. من وقتی که با اطمینان حرف می‌زنم به این معناست که هم فکر می‌کنم این کارها شدنی است و هم اینکه امکان دسترسی به آن وجود دارد و دور از دسترس نیست.»

این «من» این روزها نقش ویژه ای بازی می کند! نقشی که گرچه در قامت معاون اول دولت روحانی است اما در فضایی دیگر نقش اول را او دارد، خیلی ها و از جمله خود او معتقد است «کانال اصلاح طلبان» است با رهبر انقلاب.

برای همین وقتی با «اعتماد»! از دیدار مفصل با رهبری انقلاب، صحبت می کند می گوید: «آن چیزی که در زمینه ارتباط اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری و رفع موانع، مورد نظر دوستان است، با یک اصولی به دست می‌آید. من مطمئن هستم. شما من را می‌شناسید. من وقتی که با اطمینان حرف می‌زنم به این معناست که هم فکر می‌کنم این کارها شدنی است و هم اینکه امکان دسترسی به آن وجود دارد و دور از دسترس نیست.»

نقش او جدی است، از خنده های او می توان این را فهمید! خنده هایی که وقتی اسم افرادی به جای «نقش او» از جمله سید محمد خاتمی یا موسوی خوئینی ها یا عبدالله نوری برده می شود، بر لبانش جاری می شود، خنده هایی به معنی اینکه فعلاً جایگزینی برای نقش او دیده نمی شود!

بعد هم با بیان اینکه «البته این ارتباط همیشه بوده است اما، از سال ٨٨ به بعد مقداری این ارتباط دچار مشکل شد. وقتی هم در همانجا توضیح داده شد ایشان در پاسخ به طرح این موضوع گفتند که از طرف ما که اصلا قطع رابطه‌ای نبوده و ما مشکلی نداریم حال اگر تمایل دارید که ارتباطی از سوی دوستان باشد، خود شما (بنده) باشید.» نشان می دهد نقشش واقعاً جدی است.

جدی بودنش را می توان به همان اظهارات وی در جمع حزب کارگزاران که البته تکذیب و با واکنش وزارت اطلاعات به دستور جهانگیری مواجه شد بیشتر فهمید، اظهاراتی که سراسر گلایه از روحانی بود، مطالبی که جان کلامش این بود که همه کارها در دولت به گردن جهانگیری است.

جلسه او با رهبر انقلاب مهم است؛ چراکه بعد از این جلسه بحث «آشتی ملی» فضای سیاسی کشور را پر کرد، خودش می گوید: «زمان اعلام این موضوع (آشتی ملی)، ظاهراً در یکی از سخنرانی‌ها و خیلی قبل‌تر از طرح آن توسط آقای خاتمی بود. من دیدم که اخیراً هم آقای خاتمی از مطلبی که در جلسه‌ای مطرح شده و به موضوع رسانه‌ای تبدیل شده بود، گله‌مند بودند. بالاخره هرکسی از منظر خود به این موضوع پرداخت و در بیرون از کشور ممکن بود اینچنین مطرح شود که در داخل ایران چه خبر شده که می‌خواهند با یکدیگر آشتی ملی کنند. به نظر من مقام معظم رهبری به بخشی از این عکس‌العمل‌های غیرواقعی که در داخل یا بیرون از کشور انجام شد و نظام را به شکلی نشان می‌داد که گویی دچار یک مشکل جدی شده و عده‌ای به دنبال حل آن هستند، واکنش نشان دادند و نسبت به آن گفتند که ما اصلا قهری در داخل نداریم و گفتند این هدف حاصل شده است که لازم باشد آشتی کنیم. ما به آن معنا که تلقی شده، قهر نیستیم. ایشان در خصوص قضیه سال ٨٨ فقط اتفاقات روز عاشورا را مطرح کردند. یعنی این‌گونه نبود که بگویند با کسانی که در طول سال ٨٨ آن اتفاقات را درست کرده‌اند، قهر هستیم. تعبیرشان این بود که در عاشورای سال ٨٨ عده‌ای لودگی کردند و قهر بودن را تنها به همین مورد محدود کردند.»

بعد از این سخنان نیز به موضوع حصر می پردازد و می گوید: «موضوع حصر از دستور کار کسی که حذف نمی‌شود.» همان حصری که تاج زاده چندی پیش در گفتگویی درباره آن اینگونه توضیح داده بود که «اگر مهندس موسوی در حصر نبود و می‌توانست در انتخابات شرکت کند به نظر من می‌توانست روحانی را شکست دهد.»

بیان «شکست» روحانی در کنار گلایه های جهانگیری که راست و دروغش را نمی دانیم و نقش ویژه جهانگیری، همه را می توان به حساب «آنچه گذشت...» سریال تماشایی این روزهای عالم سیاست دانست.

جهانگیری به فصل های آینده این سریال خوشبین است وقتی می گوید: «من خودم به حل مشکلات سیاسی اینگونه خوشبین هستم و فکر هم می‌کنم که ان‌شاءالله با تدابیری که مخصوصا از سوی رهبری معظم انقلاب اتخاذ می‌شود و همچنین با گفت‌وگوهایی که آقای رییس‌جمهور دارند و پیگیری‌هایی که انجام می‌شود حتما مسائل سیاسی هم یکی بعد از دیگری حل می‌شود.»

جهانگیری در سوادی گرفتن کدام جهان است!
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: