به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۷۶۲
تاريخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حمید بقایی مطرح کرد:
خانه‌داری شغل است/ بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار را پیگیری می‌کنم
معتقدم خانه داری هم باید شغل محسوب گردد و در صورت کسب رای اعتماد مردم در انتخابات ریاست جمهوری، به امید خدا یکی از مهمترین برنامه های اینجانب اجرای طرح بیمه بازنشستگی زنان خانه دار کشور عزیزمان ایران خواهد بود.
به گزارش خردادپرس حمید بقایی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: مطابق اصل 21  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است حقوق زن را در تمام جهات با رعایت موازین اسلامی تضمین نماید. و طبق اصل ۲۹ قانون اساسی برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی‌سرپرستی، درراه‏ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی‌درمانی و مراقبتهای پزشکی به صورت بیمه و غیره، حقی است همگانی. دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایتهای مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تأمین کند.

یکی از مواردی که در جامعه کنونی ما به حاشیه رفته است، جایگاه و منزلت خانه داری و ارج نهادن به مقام مادر و زن خانه دار می باشد. زنان خانه‌دار که وظیفه اصلیشان اداره امور زندگی است و از نظر اقتصادی در بهروه وری و ارزش افزوده سهیم هستند، کمتر از هر قشری موردتوجه دولت واقع شده اند و با وجود اینکه کار پر زحمت خانه داری بر عهده آنهاست شاغل به حساب نمی آیند.

زن خانه دار در اقتصاد کشور، اقتصاددانانی گمنام هستند، چرا که در یک خانواده، مردان پس از 30 سال کار کردن حقوق بازنشستگی دریافت می کنند، ولی زنان خانه‌دار پس از 30 سال همچنان مشغول کار کردن در منزل هستند و کار آنها تمامی ندارد.

زن خانه دار بیمه بازنشستگی ندارد و علیرغم این که خانه داری ارزش افزوده اقتصادی بالایی در جایگاه خود دارد، فعالیتش دیده و محاسبه نمی شود. به همین علت یک انتظار بحق و قانونی از رئیس جمهور دوازدهم و دولت وی آن است که  خانه داری را یک شغل محسوب و نسبت به اجرای طرح بیمه زنان خانه دار همانند سایر مشاغل اقدام نماید.

معتقدم خانه داری هم باید شغل محسوب گردد و در صورت کسب رای اعتماد مردم در انتخابات ریاست جمهوری، به امید خدا یکی از مهمترین برنامه های اینجانب اجرای طرح بیمه بازنشستگی زنان خانه دار کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

منبع: دولت بهار
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: