به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۷۶۸
تاريخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مصطفی زرقونی
باید روشن شود چرا گروهبان قندلی‌ها را ژنرال کردند
در زمان "دولت ِمردم" وقتی وارد جایگاه های سوخت می شدی نوشته ای به چشم می خورد با این مضمون که سوختگیری توسط متصدی پمپ بنزین رایگان و بدون اخذ وجه است. کاری در راستای خدمت رسانی بهتر.

"دولتِ مردم" دورانش سپری شد و محصول مشترک اصلاح طلب و اصولگرا روی کار آمد. با وعده به کارگیری "ژنرال ها" ، بیژن زنگنه را سر کار آورده و بدون توجه به دسته گل کرسنتی او و با رای اعتماد مجلس اصولگرا و ارزشی، او شد وزیر نفت!

چندی پیش برای بنزین زدن به جایگاه سوختی در بزرگراه رسالت رفتم ، خودروی  پراید جلویی که یک خانم راننده آن بود بنزین زد اما حرکت نکرد و  مشغول جر و بحث با کارگر متصدی پمپ بود ، پیاده شدم دیدم متصدی بنزین زده اما هزارتومان بیشتر برداشته و آن خانم هم معترض شده و می گفت که من از متصدی نخواستم بنزین بزنه خودش زده ،حالا به زور پول بیشتری برداشته! متصدی پمپ هم بی ادبانه با آن خانم حرف می زد و پول را پس نمی داد.

من اعتراض کردم و گفتم نباید پول بگیرید، اما هر چه چشم چرخاندم اطلاعیه منع دریافت پول را ندیدم و اینجا بود که یادم آمد دولت جدید با شعار بهبود اوضاع روی کار آمده!
بنزین زدم و سراغ مسئول جایگاه رفتم تا  شکایت از متصدی پمپ را مطرح کنم، فهمیدم مسئول جایگاه ، ناظر بحث ها بوده و بی مقدمه گفت حقشه پول بگیره! بعد هم گفت هرجا دوست داری شکایت کن !

با شکایات وزارت خانه دولت فخیمه تماس گرفتم بعد از ساعت اداری پاسخگویی در کار نبود پیغام و شماره گذاشتم فردا خبری نشد ، مجدد تماس گرفتم و گفتم حکومت که تغییر نکرده ، دولت تغییر کرده قبلا چنین چیزی نوشته بودند الان قانون تغییر کرده؟

اپراتور ثبت کرد قرار شد خبر بده ؛ الان یک سال گذشته هنوز خبر نداده!

دیروز بار دیگر به آن پمپ بنزین رفتم دیدم یک متصدی پمپ در حال بحث با یک راننده دیگر است و باز تکرار ماجرای قبلی !

سال ۹۳ یادداشتی درباره "دیپلماسی قجری" و دولت روحانی نوشته بودم ، وقتی عقب گرد و "واپس گرایی" در ارائه خدمات همین وزارت نفت که روحانی وزیرش را "ژنرال" نامید دیدم  و آن را کنار یادداشت خودم و اطلاعیه دکتر احمدی نژاد که سیاست های دولت  روحانی را "قجری" نامید گذاشتم ، افسوس خوردم که چه بر سر این ملک و ملت آمده!

در دوران قاجار هم لقب و عنوان "کیلویی" اعطا می کردند ، یکی می شد ظل السلطان و دیگری علاالسلطنه و ده ها عنوان دیگر . الان کسی رو "ژنرال نفتی " نام دادند که اگر من قرار بود  درجه و لقب به او  بدهم  " گروهبان قندلی "  بیشتر نمی دادم !

باید روشن شود ، چرا گروهبان قندلی های عصبانی ، پرمدعا ، انتقادناپذیر و امتحان خوب پس نداده ، ژنرال شدند!
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: