به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۸۷۴
تاريخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
گنجاندن اسناد لانه جاسوسی در کتاب های درسی
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: اسناد لانه جاسوسی، دشمن شناسی و نقش منفی مداخلات آمریکایی ها برای آشنایی دانش آموزان در کتاب های درسی و در قالب کتاب های پالتویی تولید می شود.
به گزارش خردادپرس به نفل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان روز سه شنبه در نشست اعضای هیات علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در این زمینه اقداماتی آغاز شده از جمله اینکه کتابشناسی توصیفی از اسناد لانه جاسوسی در دست تولید است.
وی ادامه داد: تلاش داریم بخش هایی از اسناد لانه جاسوسی که می تواند در کتاب های درسی مورد استناد قرار گیرد در قسمت هایی همچون آمادگی دفاعی و تاریخ معاصر، گنجانده شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: همچنین سعی داریم بخشی از اسناد لانه جاسوسی به صورت 40 کتاب همانند 40 کتاب تاریخ دانشمندان ایران که مجموعه کتاب های پالتویی است، برای آشنایی دانش آموزان با وقایع لانه جاسوسی تولید شود.
وی به اقدامات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 95، 34 عنوان کتاب درسی جدید در دوره های نظری و 99 عنوان کتاب در دوره فنی و حرفه ای و مهارتی به همراه بسته های آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
بهرام محمدیان ادامه داد: در مجموع 192 عنوان کتاب درسی در شاخه ها و دوره های مختلف تحصیلی در سال 95 به چاپ نهایی رسید که در این کتاب ها حدود 40 هزار صفحه حروف چینی، دو هزار و 250 تصویر و 40 هزار صفحه آرایی انجام شد.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یکی دیگر از اقدامات در سال گذشته را اشاعه برنامه درسی عنوان کرد و بیان داشت: انجام 10 عنوان پژوهش کاربردی، برگزاری 12 نشست تخصصی، انجام 18 عنوان کتاب پژوهیشی و چهار عنوان مقاله پژوهشی و تولید 24 میلیون نسخه لوح فشرده ویژه دانش آموزان از دیگر اقدامات این سازمان در سال گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه امسال همچنین بنا داریم دو کتاب زبان فارسی و مطالعات فرهنگی اجتماعی را برای دانش آموزان مدارس خارجی تولید کنیم، یادآور شد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تنوع زبان های خارجی در مدارس علاوه بر زبان انگلیسی برای زبان های آلمانی، فرانسه و ایتالیایی نیز سال گذشته تولید محتوا کرده ایم.
بهرام محمدیان با بیان اینکه در تولید محتوای جدید باید به هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی توجه شود، اظهار داشت: از آنجا که حجم کتاب های درسی سنگین است، پروژه ای در این سازمان تعریف شده تا نتایج این مساله را در پایه دهم و دیگر مقاطع تحصیلی مورد بررسی قرار داده و برای هر گونه تغییر در کتاب های درسی ارایه کنند.
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: