به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۹۰۷
تاريخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مهدی قویدل
شیخ خوش شانس!
آرزوی روحانی، رقابت با رئیسی

پس از ثبت نام حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲،صادق زیباکلام در مصاحبه‌ای بیان کرد که "روحانی نهایتا می‌تواند ۲میلیون رای بیاورد." اما او با ردصلاحیت مشایی و مرحوم هاشمی ،حذف محمدرضا عارف توسط سید محمد خاتمی(بدین منظور که ریاست جمهوری عارف می‌تواند جایگاه خاتمی را خدشه دار کند) رقبای ضعیفی مانند قالیباف،جلیلی و... توانست به جایگاهی دست یابد که خوابش را هم نمی‌دید.

روند خوش شانسی روحانی در دوران ریاست جمهوری نیز ادامه داشت تا جایی که مجلس اصولگرای نهم که به ظاهر مخالف دولت بود،برجام را به عنوان بزرگترین دستاورد دولت تدبیر، ظرف ۲۰ دقیقه به تصویب رساند. مجلس دهم هم با توجه به رقبای معلوم الحال به دست حامیان دولت افتاد تا اقبال روحانی بسیار خوش تر باشد.

حال در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و با وجود عملکرد فوق العاده ضعیف روحانی و دولتش در همه امور تا جایی که حتی نزدیکترین اشخاص به دولت هم این موضوع را پذیرفته‌اند، با حضور ابراهیم رئیسی برای نامزدی در انتخابات، باز هم پرنده اقبال بر روی شانه‌های شیخ حسن نشسته،آرزویش برای مواجهه با رقیبی ضعیف تحقق یافته و با امید بسیار به شورای نگهبان برای ردصلاحیت تنها رقیب جدی خود از جریان احمدی‌نژاد یعنی حمید بقایی، خود را برای نشستن مجدد بر کرسی ریاست جمهوری آماده می‌کند.

باید منتظر ماند و دید حسن روحانی همچنان با شانس پیش می‌رود یا شورای نگهبان با تایید صلاحیت بقایی او را برای همیشه از دور خارج می‌کند!؟
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: