به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۹۰۸
تاريخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام شفیعی‌کیا
انقلاب اسلامی؛ دنبال وحدت جهانی، نه فرقه‌گرایی
آنچه که از حضور نیروهای ایران در سوریه برداشت می‌شود، لزوماً آنچه که ما تحلیل می‌کنیم و نیّت داریم نیست!

محکومیّت بی‌سابقه‌ی ایران در تاریخ  ۵۰ ساله سازمان کنفرانس اسلامی به حمایت از تروریسم و ایجاد جنگ طائفه‌ای در حضور ساکت روحانی،  ایجاد ائتلاف به اصطلاح ضدتروریست، متشکّل از کشورهای اسلامی علیه کشورمان و نامیده شدن ادلب به عنوان پناهگاه اهل سنت و باورندن این برداشت در افکار عمومی مردم منطقه که جنگ ایرانِ پساروحانی در سوریه جنگ طایفه‌ای و جنگ سنی شیعه می‌باشد، از مواردی است که متأسفانه از نظر دوبال دیپلماسی کشور مغفول مانده است.

اگرچه آمریکایی‌ها مشوّق نبرد ایران با داعش و به ظاهر از سرکوب جیش الفتح و النصره‌ای‌ها در سوریه توسط ایران ناراضی‌اند، ولی برد بالاتری را برای خود و رژیم‌صهیونیستی دنبال می‌کنند که درگیری فرسایشی ایران با تکفیری‌هاست که در اصل به عنوان جنگ سنی و شیعه جا بیاندازند.

و باید با این تلقی به شدّت مبارزه کرد، زیرا انقلاب اسلامی را که داعیه‌ی وحدت اسلامی و حزب واحد مستضعفین جهان را دارد را به یک فرقه‌گرا درمنطقه می‌خواهند تنزّل دهند.

منکر لزوم حضور ایران در منطقه هیچ کس نیست، بلکه مشوّق آن هم هستیم، ولی نوع حضور و تلاش برای رفع اختلافات منطقه‌ای و حتّی اختلافات بین اسد و معارضان بومی و  مقابله با جنگ روانی دشمن بیشتر از بُعد نظامی مدّ نظر باید باشد.
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: