به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۹۳۵
تاريخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رونق بازار خاطره‌گویی از تقابل احمدی‌نژاد با رهبری اینبار از زبان هاشمی رفسنجانی
احمدی‌نژاد دچار غرور شده بود و خیال می‌کرد که مردم جمع می‌شوند و او را با سلام و صلوات می‌آورند. خود آقای حجازی بعد از 88 و قبل از این ماجراها در اینجا به من گفت که این آقای احمدی‌نژاد در مجلسی گفته که.... من سی میلیون رأی می‌آوردم.
به گزارش خردادپرس از زمان ثبت نام دکتر احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری خاطرات زیادی از ماجرای خانه‌نشینی و القای تقابل احمدی‌نژاد با رهبری عزیز نقل شده است. بعد از انتشار خاطره آیت‌الله یزدی از سوی روزنامه جمهوری اسلامی! حالا جعفر شیرعلی‌نیا نویسنده کتاب «زندگی و زمانه آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی» بخش‌هایی از مصاحبه منتشر نشده‌اش با رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را در سال 49 منتشر کرد. بخش هایی از این گفتگو در ادامه آمده است:

مشخصاً می‌خواهیم بدانیم که شما چگونه از ماجرای خانه‌‌نشینی آقای رئیس‌جمهور مطلع شدید؟

مثل همه.

یعنی از اخبار رسانه‌ها؟

بله، گفتند که امروز سرکار نیامده است و در مجلس هم بحث‌هایی شده بود که یکدفعه برای من خبر آمد. پیش از ظهر خبر به من رسید.

تحلیل شما راجع به این کار ایشان چه بود؟

احمدی‌نژاد دچار غرور شده بود و خیال می‌کرد که مردم جمع می‌شوند و او را با سلام و صلوات می‌آورند. خود آقای حجازی بعد از 88 و قبل از این ماجراها در اینجا به من گفت که این آقای احمدی‌نژاد در مجلسی گفته که.... من سی میلیون رأی می‌آوردم.

یعنی به آقای حجازی گفته بود؟

نمی‌دانم به چه کسی گفت. آقای حجازی گفت که ایشان این را گفته است. یعنی روحیه‌اش این‌گونه شده بود. بنی‌صدر هم عین این حرف را زده بود، او به خودم، گفته بود: ما نظرسنجی کردیم، من 52 درصد رأی دارم و امام حدود 40 درصد رأی دارند. افرادی هم هستند که این حرف‌ها را می‌گویند. می‌خواهم بگویم که به اینجا رسیده بود و فکر می‌کرد که اگر مقاومت کند، آقا می‌شکند.

شاید اولین بار بود که رهبری در نماز جمعه سال 88 از اختلاف دیدگاه‌هایشان با شما گفتند، تحلیل شما از شنیدن آن چه بود؟ مستقیم حرف‌ها را می‌شنیدید؟

بله، ما همیشه اختلاف داشتیم و هیچ‌وقت بی‌اختلاف نظر نبودیم. یکی مسأله آمریکا بود...

الان رابطه شما همان گرمی و رفاقت را دارد؟

رفیق حدود 60 ساله هستیم و خیلی هم همدیگر را دوست داریم. منتها در مسایلی اختلاف هم داریم. الان سر مسائل هسته‌ای هم اختلاف داريم، ولی نظرم را به ایشان می‌گویم. مثلاً در قضایایی که به مذاکرات هسته‌ای مربوط می‌شود، فکر می‌کنم که ما باید همین الان مساله را حل کنیم که الان وقتش است. چون اگر نکنیم، در جایی می‌افتیم که دیگر معلوم نیست بتوانیم بیرون بیاییم..

منبع: انتخاب
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: