به‌روز شده در: ۱۴:۴۷ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
كدخبر: ۲۹۴۶
تاريخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دکتر احمدی نژاد در دیدار با جمعی از هموطنان کرد:
شعار هرچی مَرده، بقایی و مشایی و بهاری بر می‌گرده!
این‌همه جوان داریم، برای اینکه خطاها و بی‌تدبیری‌های خود را توجیه کنند می‌گویند جوان‌ها و مردم ما اهل کار نیستند! الان یک نفر برای اینکه شکم زن و بچه‌اش را سیر کند باید 18 ساعت کار کند. به خدا تو خودت اهل کار نیستی وگرنه اوضاع درست می‌شد!
به گزارش خردادپرس متن کامل سخنان دکتر احمدی‌نژاد در دیدار با جمعی از هموطنان کرد امروز پنجشنبه 31 فروردین ماه انجام شد به شرح زیر است:

اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر وجعلنا من خير اعوانه وانصاره والمستشهدين بين يديه

خدای بزرگ را سپاسگذارم، از صمیم دل خوشحالم که این توفیق را عنایت کرد تا لحظاتی را در جمع بسیار صمیمی، ارزشمند و پرمعنای شما عزیزان، مردم خوب، مومن، غیور، نجیب، باصفا و دوست داشتنی غرب کشور از کردستان، کرمانشاه و ایلام باشم.

صمیمانه تشکر می‌کنم از هدیه‌‎ای که دادید، کوچک شما هستم، یادم هست روزی که رفتیم سنندج یک لباس کردی که هنوز دارمش به من هدیه دادید، نگه داشتم تا روزی اگر با قلدرهای عالم رودر رو شدیم، آن‌را بپوشم و بگویم شما با این مردم طرف هستید.

این لباس شرف، رزم، عشق به مردم و به وطن عزیزمان ایران سربلند است؛ یک جمله بگویم که ما یکی هستیم، دوتا و سه تا نیستم؛ پس «شعار هرچی مَرده، بقایی بر می‌گرده؛ شعار هرچی مَرده، مشایی بر می‌گرده، شعار هرچی مَرده بهاری بر می‌گرده»

مساله روشن است، آقای بقایی توضیح دادند که کشورما فقیر نیست، ثروت، بهترین مردم، بهترین فرهنگ، بهترین پیامبر را داریم، چی کم داریم؟ یک مختصر عدالت می‌خواهد که فداکاری می‌کنیم تا ثروت بین همه مردم عادلانه توزیع شود.

یک دوازدهم مصرف نفت در داخل کشور به خود مردم داده شده است، شیطان خیلی با عدالت دشمن است، چون جایی برای او نمی‌گذارد، یک دوازدهم تازه به قیمت نفت پایین آن‌هم از خود مردم به آن‌ها می‌دهند، شرق و غرب عالم جیغش رفته هوا! نمی‌خواهند مردم دست‌شان در جیب خودشان باشد.

این زمین و آب و معدن و غیره را خدا برای همین مردم آفریده، طبق چارچوبی منظم همه باید استفاده کنند، حالا نمی‌گویند اون یازده دوازدهم که دست خودشان را چیکار می‌کنند! آن یازده دوازدهم چقدر کشور را خراب کرده!

چند میلیون وام می‌دهند به یک جوان، می‌گویند مشکل از این است! اما اگر یکی دو هزار میلیارد بُرد هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود!

این فکر غلط است، باید درست شود، هیچ کس برتر از ملت نیست، هرچی در این کشور هست مال ملت است، فرصت‌ها و امکانات باید عادلانه در اختیار همه مردم باشد، آنکه در شمال تهران زندگی می‌کند با آنکه در بانه و ایلام، مهران و دهلران و غیره زندگی می‌کند همه یکی هستند. آقایی که اینجا زندگی می‌کند ده برابر، سی برابر، پنجاه برابر ببرد اما یکی که صدایش نمی‌رسد یک برابر هم نتواند ببرد! این در فطرت انسانی و ارزش‌های دینی نیست.

حالا تهمت می‌زنند، فریاد می‌زنند، حنجره‌ها را پاره می‌کنند. هرکاری می‌خواهند بکنند، جان و آبروی ما فدای یک لحظه عزت ملت ایران؛ ایران جاش کجاست در عالم؟ آن بالا بالاها، همه باهم، دست به دست هم، با وحدت باید به آنجا برسیم، با برادری، با کار و تلاش، این‌همه جوان داریم، برای اینکه خطاها و بی‌تدبیری‌های خود را توجیه کنند می‌گویند جوان‌ها و مردم ما اهل کار نیستند! الان یک نفر برای اینکه شکم زن و بچه‌اش را سیر کند باید 18 ساعت کار کند. به خدا تو خودت اهل کار نیستی وگرنه اوضاع درست می‌شد!

ان‌شاءالله به فضل الهی، با همت و وحدت ملت با حرکت ملت به سرعت به لطف خدا به لطف امام زمان عج مشکلات ایران به زودی زود ریشه کن خواهد شد و ملت ایران در جایگاه شایسته خود قرار خواهد گرفت.

آقای دکتر شجاعی مجری عزیز، مطالب قشنگی را گفت، دشمن می‌خواهد همه ما را به جان هم بیاندازد، اگر بتوانند بین زن و شوهرها هم اختلاف می‌اندازد، قوم کُرد اصیل‌ترین قوم ایرانی است ایشان گفت هرجا کُردی هست، ایران است. من قبول دارم، فرهنگ و عزت و شرف ایران است نجابت ایران است و ما افتخار می‌کنیم به همه ایرانی‌های شرق و غرب و شمال و جنوب و مرکزی وغیره.

کسی که کار بلد باشد و با مردم همراه باشد آنقدر در این کشور کار درست می‌شود؛ 187 میلیون هکتار زمین در این کشور است، این کویر وسط ایران همه معدن است، مال ملت است، یک عده آن‌ها را گرفتند و یکی برای خرج تحصیل فرزندش ندارد. این انحصار است، ان‌شاءالله به دست قدرتمند ملت همه انحصارها شکسته خواهد شد و همه کشور متعلق به همه ملت خواهد شد.

بژی کردستان
بژی ایران
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: